Baltijas vadošo izstāžu rīkotājs
15. - 16.02. - Ķīpsalas halle
Eksperts un tēma

Dr. Juris Ērenpreiss, andrologs un seksologs

Seksuālā enerģija un ejakulācija

Kad cilvēks mīl sevi - tikai tad viņš būs spējīgs mīlēt otru cilvēku. Tantra - tā ir mīlestība.

No visām enerģijām pati spēcīgākā ir seksuālā enerģija, tādēļ tantru sāk ar seksuālās enerģijas izjušanu. Kad cilvēks labi jūt seksuālo enerģiju - kā tā cirkulē pašā cilvēkā, kā tā cirkulē viņa partnerī, kā notiek enerģijas apmaiņa seksa laikā - tad cilvēks var sākt sajust arī jau smalkākas enerģijas plūsmas. Seksuālā enerģija aktivizē citas, arvien augstākas enerģijas līdz iestājas svētlaime. Šī enerģijas plūsma savā ceļā attīra mūsu enerģētiskos kanālus, nomazgā sārņus un likvidē blokus gan mūsu fiziskajā, gan emocionālajā, mentālajā un enerģētiskajā ķermenī.

Tantriskais sekss

No tantras viedokļa ir muļķīgi mēģināt noliegt seksualitāti, uzskatīt to par grēku, vai tamlīdzīgi. Tas ir dabas dots milzu potenciāls, ko cilvēks var izmantot kā instrumentu gan baudai, gan garīgai attīstībai.

Taču tantra mūsu dienās ir krietni diskreditēta - tantra nenozīmē iemācīties kontrolēt ejakulāciju, jo tas, redziet, ir kaitīgi organismam, novājina to. Šāda prakse bija domāta mūkiem, ne ģimenes cilvēkiem. Es tagad māku kontrolēt ejakulāciju, nodarbošos ar seksu ar visām sievietem pēc kārtas, un tas tagad sauksies "tantriskais sekss". Tas nav nekāds tantriskais sekss! Tantriskais sekss ir iespējams tikai tad ja jūs mīlat savu partneri - ar jūsu iemīļoto, pretējā gadījumā tas ir tas pats sekss, tikai tehniski citādi izpildīts. Ja vīrietis un sieviete mīl viens otru, dziļi, patiesi, aizrautīgi, viņiem var notikt tantriskais sekss, tiem neko nezinot un nenojaušot par tantru.

Vai var iztikt bez fiziskās ejakulācijas?

Protams, ja vīrietim enerģija brīvi cirkulē pa čakrām uz augšu, sasniedzot sirdi un augstākās čakras galva, viņam var nebūt nepieciešama fiziskā ejakulācija, jo šīs izjūtas ir spēcīgākas. Bet šajā gadījumā ejakulācijas notikšana vai nenotikšana jau ir viens no blakus rezultātiem, nevis mērķis un izejas punkts. Kā jau teicu - tantra ir mīlestība, un mīlestība nozīmē dot otram cilvēkam. Ja vīrietim ir žēl dot savu sēklu sievietei, jo no tā var ciest viņa fiziskā veselība - tas nav pareizi, tā nav mīlestība, tas ir egoisms. Savukārt, ja sieviete pārvalda tantras tehnikas, saņemto enerģiju ar vīrieša sēklas noplūdi, viņa atgriezīs vīrietim šo enerģiju desmit un simtkārtīgi, un vīrietis būs tikai ieguvējs.

Ejakulācijas apturēšana

Mēģināt mehāniski apturēt ejakulāciju ir kaitīgi veselībai - spiediens dzimumceļos var izsaukt sāpes sēkliniekos, iekaisumu prostatā un sēkliniekos.

Kas ir ejakulācija no enerģētiskā viedokļa? Seksa laikā tiek aktivizēta seksuālā enerģija, spiediens pieaug, un tam ir jārod izeju. Ja vīrietis pārvalda tantras tehnikas, tad viņš var novadīt šo seksuālo enerģiju uz augšu pa mugurkaulu pa enerģētisko kanālu, (ja vīrietis ir tantrists) apmainīties enerģētiski ar partneri, un fiziskā ejakulācija nav nepieciešama, jo viņš to var izjust tikai enerģētiskā līmenī. Ja vīrietis šīs tantras tehnikas nav apguvis, un seksuālā enerģija seksa laikā nevirzās uz augšu, tai kaut kur izeja ir jārod - tad ir jānotiek ejakulācijai (enerģijas izlāde "horizontālā līmen?"). Ja vīrietis tīri mehāniski mēģina bloķēt ejakulāciju, tad šī aktivizētā seksualā enerģija, šis spiediens izsauks iekaisumu iekšējos dzimumorgānos (prostata, sēkliniekos).

Ja pēc seksa sāp sēklinieki, tā ir viennozīmīga pazīme, ka enerģija tika nepareizi bloķēta.

Bez kaitīguma savai veselībai vīrietim 20 gados ejakulācija var būt ik pēc 1 - 2 dienām, 30 gados - ik pēc 4 dienām, 40 gados - ik pēc 8 dienām, u.t.t. Tas atkarīgs no vielmaiņas ātruma dažādā vecumā, kas spēj atjaunot zaudētās rezerves.


Komentē!
Vārds
Komentārs

 
Sociālie tīkli:

Pirkt biļetes