Baltijas vadošo izstāžu rīkotājs
15. - 16.02. - Ķīpsalas halle
Erotiskie stāsti

Anatolijs Požarskis,
Ārsts, docents, ārsts-seksopatologs, ārsts-psihoterapeits

Priekšlaicīga ejakulācija

Definēšana
Priekšlaicīga ejakulācija (PE) ir pastāvīga vai bieži atkārtojoša ejakulācija vienas minūtes laikā vai agrāk pēc dzimumlocekļa ieviešanas makstī, vīrietis nav spējīgs to attālināt.

Klasifikācija:

 • primāra priekšlaicīga ejakulācija - kad traucējums rodas seksuālas aktivitātes sākumā un pastāv vīrieša visas dzīves garumā;
 • sekundāra priekšlaicīga ejakulācija - kad sākumā vīrietim bija normālais dzimumakta ilgums, bet kādā dzīves momentā dzimumakta ilgums kļuva ļoti īss;
 • situācijas priekšlaicīga ejakulācija - ir ātra ejakulācija, kas notiek, ja vīrietim ilgu laiku nebija seksa;
 • priekšlaicīgai ejakulācijai līdzīgs traucējums- kad dzimumakta ilgums ir lielāks par vienu minūti, bet sieviete nepaspēj par šo laiku sasniegt orgasmu, vīrietis vēlas pagarināt dzimumaktu ilgumu, uzskata, ka dzimumakta ilgums nav pietiekami ilgs.

Mīti un realitāte

Daudzi vīrieši ievērojami pārspīlē savas seksuālas spējas. Jo īpaši, vīriešiem patīk stāstīt, ka viņi spēj nodarboties ar seksu diezgan ilgu laiku. Daudzi vīrieši stāsta, ka viņu dzimumakts ilgst aptuveni 30 (trīsdesmit) minūtes un pat stundu. Vispirms, mums ir jādefinē, ko tieši uzskatīt par dzimumaktu. Dzimumakts ir laiks no dzimumlocekļa ieviešanas sievietes makstī līdz ejakulācijai. Visas darbības, kas notiek pirms dzimumlocekļa ieviešanas sievietes makstī, dēvē par priekšspēli, bet tas nav dzimumakts.

Tika veikti pētījumi, kuru laikā pāri mērīja dzimumakta ilgumu. Izmēģinājumu rezultātā pētnieki noskaidroja, ka vidējais dzimumakta ilgums sastāda 6 (sešas) minūtes. Dažiem vīriešiem dzimumakta ilgums ir īsāks, bet dažiem vīriešiem dzimumakta ilgums ir garāks. Tikai dažiem vīriešiem (tādu vīriešu ir ļoti maz) dzimumakta ilgums sastāda vairāk par 30 (trīsdesmit) minūtēm.

Izplatība

Saskaņa ar aptaujas datiem (aptauja tiek veikta vīriešu starpā), priekšlaicīga ejakulācija ir sastopama 21-30% gadījumos. Saskaņa ar objektīvu pētījumu datiem (kad izmēģinājumu laikā tiek mērīts dzimumakta ilgums, un dzimumakta ilgums sastāda mazāk par 1 (vienu) minūti), priekšlaicīga ejakulācija sastopama 1- 3% vīriešiem.

Ejakulācijas fizioloģija

Ejakulācija ir reflekss, par kuru atbild galvas smadzeņu un muguras smadzeņu dažas struktūras. Hormons dopamīns, kas tiek izdalīts centrālajā nervu sistēmā, izsauc ejakulāciju, bet hormons serotonīns palēnina ejakulāciju.

Priekšlaicīgas ejakulācijas cēloņi

Priekšlaicīgu ejakulāciju izraisa šādi faktori:

 • iedzimtība – gadījumā, ja tuviem radiem bija priekšlaicīga ejakulācija, pastāv augsta varbūtība, ka arī pēcnācējiem būs priekšlaicīga ejakulācija;
 • aptaukošanās;
 • vairogdziedzera saslimstības;
 • prostatīts;
 • serotonīna apmaiņas traucējumi centrālajā nervu sistēmā;
 • stress, trauksmes paaugstinātais līmenis;
 • seksuālas dzīves sākums agrajā vecumā;
 • traumatiskā seksuālā pieredze - piemēram, ja sieviete negatīvi atsaucās par vīrieša seksuālām spējām;
 • reta seksuālā dzīve - jo retāk ir seksuālas aktivitātes, jo ātrāk notiek ejakulācija.

Jebkurā gadījumā vīriešiem ar priekšlaicīgu ejakulāciju ir dzimumlocekļa galviņas spēcīgākā jūtelība un spēcīgākā uzbudināmība, nekā vīriešiem bez priekšlaicīgas ejakulācijas.

Anatomija

Zīmējumā tiek parādīta vīriešu ārējo dzimumorgānu struktūra:
1) dzimumlocekļa ķermenis;
2) priekšādiņa;
3) dzimumlocekļa galviņa;
4) uretras ieeja, ārēja urīnizvādkanāla atvere.

Pastāv dzimumlocekļa struktūras divi veidi:
1. kad dzimumlocekļa galviņa mierīgā stāvoklī nav aizvērta ar priekšādiņu, kā parādīts zīmējumā augstāk;
2. kad dzimumlocekļa galviņa mierīgā stāvoklī ir aizvērta ar priekšādiņu, kā parādīts zīmējumā zemāk:

Lai samazinātu dzimumlocekļa galviņas jūtelību, un, tādējādi, paaugstināt spēju pagarināt dzimumakta ilgumu, dzimumlocekļa galviņa ir jāpatur atsegtajā stāvoklī.

Jāievēro, jo retāk Jūs nodarbosieties ar seksu, jo ātrāk notiks ejakulācija.

Ejakulācija ir reflekss, kas tiek pakļauts mūsu samaņas kontrolei, tas nozīmē, ka ejakulāciju var kontrolēt un attālināt. Vīriešiem ar priekšlaicīgu ejakulāciju ir vājš ejakulācijas kontroles mehānisms, tāpēc šis ejakulācijas kontroles mehānisms ir jānostiprina.

Lai iemācītos attālināt orgasma sasniegšanu, nodarbojoties ar seksu ar sievieti, vispirms ir jāiemācās darīt to patstāvīgi. Vislabākais veids, kā to iemācīties, ir masturbācija.

Masturbācija

Daži vīrieši, īpaši vecākās paaudzes vīrieši, negatīvi uztver masturbāciju (pašapmierinātību). Zemāk norādīti fakti par masturbāciju no zinātniskās literatūras:

 • reālajā dzīvē ar masturbāciju nodarbojās aptuveni 98% vīriešu - gandrīz visi;
 • daudzi precējušies vīrieši nodarbojas ar masturbāciju, tā kā sekss ar sievu ir viens seksa veids, bet masturbācija ir cits seksa veids, un abi minētie seksa veidi var pastāvēt vienlaicīgi;
 • masturbācija ir absolūti nekaitīga veselībai

Palieciet vienatnē vannas istabā vai istabā, kur Jums neviens nevarētu patraucēt, pēc tam sāciet masturbēt. Iedomājieties, ka Jūsu seksuālā uzbudinājuma pakāpi Jūs varētu novērtēt no 0 līdz 10, kur novērtējums „0” nozīmē, ka Jums nav seksuāla uzbudinājuma, bet novērtējums „10” nozīmē orgasma sasniegšanu. Masturbācijas laikā fantazējiet par ko, ko Jūs vēlāties, vai skatieties erotisko literatūru, kāda Jums patīk. Kad Jūsu uzbudinājuma pakāpe sasniegs novērtējumu „5”, tas nozīmē, ka Jūs esat uzbudinājušies līdz pusei, Jums jāpārtrauc masturbācija un jāsagaida, kad uzbudinājuma izjūtas gandrīz pabeigsies. Pēc tam Jums atkal jāsāk masturbēt. Atkal uzbudiniet sevi līdz pusei un apstājieties. Pēc tam Jums atkal jāsagaida, kamēr uzbudinājuma izjūtas gandrīz pabeigsies, un jāsāk masturbēt atkal. Šoreiz Jums nav jāpārtrauc masturbācija, bet ļaujiet sev izjust orgasmu un ļaujiet notikt ejakulācijai. Jūs redzēsiet, kā laiks kas pagājis no masturbācijas sakuma līdz orgasmam ir lielāks par to, kas parasti ir pie dzimumakta.

Nākamajā reizē masturbācijas laikā Jums ir jāsasniedz apstāšanas daudzums – 4 (četras) reizes. Piektajā reizē Jūs jau varat atļauties sasniegt ejakulāciju. Fiksējiet laiku no masturbācijas sākuma līdz ejakulācijas sasniegšanas. Jums ir jāiemācās masturbācijas laikā precīzi noteikt momentu, kad Jūs vēl varat apstāties. Iegaumējiet savas izjūtas šajā momentā.

Kad Jūs iemācīsieties kontrolēt savu orgasmu vienatnē, šo pieredzi Jums būs jāizmanto kopā ar sievieti. Pēc tam, kad Jūs ievedāt dzimumorgānu sievietes makstī un sākat kustības, Jums ir jāsagaida moments, kad Jūsu uzbudinājums sasniedza pusi, un pēc tam Jums ir jāpārtrauc kustības (līdzīgi kā masturbācijas laikā).

Tajā laikā iedomājāties sevi atslābinātā un mierīgā stāvoklī (piemēram, iedomājāties, ka Jūs atpūšaties pludmalē vai zvejojat, un tā tālāk). Dzimumorgānam ir jāpaliek sievietes makstī, bet nevajag kustināt to. Vienlaicīgi ar pirkstu glāstiet sievietes krūtis vai sievietes klitors, vai skūpstiet sievietes lūpas, ausis, kaklu. Tādējādi, sievietes uzbudinājums paaugstināsies, bet Jūsu uzbudinājums pazemināsies.

Šīs pauzes laikā Jums var samazināties erekcija, bet Jums nav jāsatraucas šajā sakarā, tāpēc ka tas ir normāli, atstājiet savu dzimumlocekli sievietes makstī. Pēc tam, kad Jūsu uzbudinājuma vilnis mazliet nomierinājās, Jums ir jāturpina dzimumlocekļa kustības.

Brīdi, kad Jūsu uzbudinājums sasniedza pusi, Jums ir atkal jāapstājas un jāturpina uzbudināt sievieti ar pirkstu un lūpām, bet Jums pašam jādomā par kaut ko citu. Pēc tam Jums atkal ir jāturpina kustības. Jums ir jāapstājas un jāturpina kustības līdz tam brīdim, kamēr sieviete nesasniegs orgasmu. Šo tehniku dēvē par „stop – starts” tehniku.

Gadījumā, ja šoreiz Jūs sasniedzat orgasmu ātrāk, nekā jūsu seksuālā partnere, nevajag uztraukties! Vienkārši turpiniet izpildīt šos vingrinājumus katru reizi, nodarbojoties ar seksu ar sievieti. Jums ir jāturpina izpildīt šos vingrinājumus līdz tam brīdim, kamēr Jūs nesasniedzat vēlamos rezultātus – tas nozīmē, kamēr jūsu seksuālā partnere nesasniegs orgasmu ātrāk, nekā Jūs.

Gadījumā, ja Jums pašlaik nav seksuālas partneres, sāciet izpildīt šos vingrinājumus tad, kad Jums parādīsies seksuālā partnere, bet pagaidām turpiniet izpildīt vingrinājumu.

http://drpozarskis.lv/


Komentē!
Vārds
Komentārs

 
Sociālie tīkli:

Pirkt biļetes