Baltijas vadošo izstāžu rīkotājs
15. - 16.02. - Ķīpsalas halle
Intervijas

Aleksandrs Sokolovs atklāti par sievietēm un seksu

Skandalozais erotiskās fotomākslas fotogrāfs Aleksandrs Sokolovs piekritis sarunai, kurā atklāj intīmas detaļas par savu skatījumu uz sievietēm, seksualitātes neesamību, seksa lomu savā dzīvē un attiecību evolūciju!

Tu esi plaši pazīstams kā tieši sieviešu erotisko fotosesiju veidotājs. Kā aizsākās Tava karjera un kāpēc nolēmi savu fotogrāfa karjeru novirzīt uz erotiskās fotogrāfijas žanru?
Man vienmēr ir gribējies fotografēt tikai cilvēkus. Bet skaistākais cilvēks – tā ir sieviete (smaida). Karjeras sakumā es daudz fotografēju modi un reklāmas, bet vēlāk pamanīju, ka kailfoto man sanāk daudz labāk. Tad arī nolēmu koncentrēties tikai vienā virzienā - kļuvu par erotisko fotogrāfu.

Nav noliedzams, ka Tavas fotogrāfijas ir spilgtas un pārsteidzošas. Kur rodi idejas?
Ideju man vienmēr ir bijis daudz! Ne tikai fotografēšanas jomā bet arī visās citās jomās (smaida). Piemēram, kad man bija pirmais sekss, es uz randiņu paņēmu lukturīti, jo mani ļoti interesēja, kas tad tai meitenei tur iekšā ir (smejas).

Kā cīnies ar sava ķermeņa reakciju uz kailu sieviešu augumiem un pavedinošajām pozām? Vai tas nerada uzbudinošas sajūtas un netraucē koncentrēties fotogrāfa darbam?
Tas, kas citiem cilvēkiem ir intīmi, uzbudinoši un erotiski, man ir darba rutīna. Es katru dienu fotografēju kailas sievietes, tāpēc mans organisms, nu, pilnīgi nekā uz to nereaģē. Es pat iedomāties nevaru, kas klientei būtu jādara, lai tas man būtu uzbudinoši. Tas ir tas pats, kas saldējuma pārdevējam – nu, diez vai viņam garšo savs saldējums (smaida).

Kā darbs ietekmē Tavu privāto dzīvi? Vai spēj tos nodalīt?
Tā kā vizuāli sievietes ķermenis mani absolūti neuzbudina un neinteresē, man primārais ir jūtas. Es mīlu savu draudzeni, tāpēc seksuālajā ziņā mums viss ir ideāli. Ar kādu klienti, kura ir kaila manā studijā, es domāju man pat tīri tehniski nesanāktu nekādas seksuālas darbības.

Kā kailu sieviešu fotografēšana ir ietekmējusi Tavu skatījumu uz sievietēm?
Tas ir lielākais mana darba mīnuss. Sievietes man vairs neizraisa nekādas emocijas vai interesi. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc es gribu pamest fotografēšanu. Jo nav noslēpums, ka katram vīrietim spilgtākās emocijas ir saistītas tieši ar jūtam pret sievieti. Es arī tā gribu.

Cik liela loma attiecībās ir tieši seksam?
Seksam ir vissvarīgākā loma! Ja cilvēki ir seksuāli nesavienojami, tad ir jābūt kaut kādai nenormāli stiprai motivācijai, lai viņi turpinātu būt kopā, bet tad attiecības būs drīzāk mocības nekā laime.

Kas ir mīlestība un kas ir sekss?
Runājot par mīlestību, es uzskatu, ka tās ir jūtas, kuras pastāv attiecību sakumā. Dažiem tie ir pāris mēneši, dažiem pusgads. Pēc laika mīlestību nomaina pieradums. Kaisle pazūd. Tas ir pilnīgi normāli. Vienkārši attiecību evolūcija! Tāpēc nav brīnums, ka cilvēki, pēc vairākiem kopā nodzīvotiem gadiem, sāk meklēt kādus citus variantus, lai atkal sajustu to iemīlēšanas sajūtu.

Tu pats labāk jūties, esot ilgstošās attiecībās ar vienu sievieti vai esot brīvs vīrietis?
Man personīgi attiecības nav tik svarīgas. Varbūt esmu pārāk ambiciozs un egocentrisks, bet man primārais ir mana personīgā attīstība un sasniegumi.
Dēļ sava darba man nekad nav bijis daudz sieviešu. Visu erotiku un kaisli es redzēju ar kameru rokās. Pēc darba man vairāk ir gribējies palasīt grāmatu, nekā iet uz randiņu un atkal tur redzēt sievieti. Es, kad fotografēju, es vienmēr gribot negribot salīdzinu tās sievietes. Reiz sanāca tā, ka sieviete, kura manā reitingā bija Nr 1, man ļoti iepatikās.. varbūt arī tāpēc, ka viņa bija visskaistākā, ko esmu redzējis, un brīnumainā kārtā viņai parādījās vēlme pavadīt ar mani vēl vienu vakaru... Tagad mēs jau gadu esam kopā (smaida).

Vai Tu sevi raksturotu kā kaislīgu un seksuālās pieredzes bagātu vīrieti?
Daudzi cilvēki domā, ka, ja es fotografēju tik provokatīvas fotogrāfijas, tad es pats esmu kaut kāds seksuālais monstrs (smejas). Tās ir muļķības! Pēc sava temperamenta esmu diezgan neaktīvs. Tagad man jau ir 31 gads. Kaislīgākais periods man bija, kad bija 18. Man ir sajūta, ka man bijis mazāk sieviešu nekā vidēji vīrietim manā vecumā..

Kāda ir Tava attieksme pret eksperimentēšanu seksā – nestandarta vietas, seksa rotaļlietas, sekss grupā, u.tt.? Varbūt vari atklāt kādu savu neparastāko pieredzi?
Tā kā mans darbs ir pilns ar erotiku, mani reāli neuzrunā tie visādie eksperimenti. Labāk iešu uz kino nevis uz svingeru klubu (smejas).

Vai Tev ir kāda seksuālā fantāzija, kuru Tu pats personīgi vēlētos realizēt?
Kā jau minēju, seksam vairs nav lielas nozīmes manā dzīvē. Pirmās 100 reizes tas bija interesanti, bet vēlāk nāca apziņa, ka tā ir lieka enerģijas tērēšana. Labāk aiziet uz sporta zāli – no tā vismaz muskuļi aug (smaida).

Kas ir tas, uz ko Tu seksā nekad neparakstītos? Ko uzskati par savu „tabu”?
Man šķiet, ka ir slimi, kad vīrietis ap 40 cenšas dabūt gultā 15 gadīgu meiteni. Jābūt tik kompleksainam un nepārliecinātam! Tādi vīrieši man izraisa nožēlu.

Kā Tu raksturotu seksīgu sievieti un seksīgu vīrieti? Kas to nosaka? Vai ir kāda persona, kuru uzskati par īpaši seksīgu (vīrieti/sievieti)?
Redz, nu, man tagad grūti spriest. Es vairs neredzu sievieti un arī vīrieti kā seksuālu objektu. Sieviete ir modele, kuru man ir smuki jānofotografē. Un viss! Es vairs nevaru uz viņu skatīties kā uz sievieti. Erotiskā foto žanrs fotogrāfa darbā ļoti destruktīvi ietekmē manī.

Cik ilgu laiku, Tavuprāt, vīrietis var iztikt bez seksa? Un kādas tam ir sekas vai ieguvumi?
Tik ilgi, cik viņš grib! (smaida) Nekas neaizliedz pamasturbēt. Ir vīrieši, kam masturbācija patīk daudz labāk nekā sekss. Un kaut kāda loģika tur ir.

Cilvēki seksu un erotiku uztver ļoti dažādi. Ir cilvēki, kuri dzīvo pēc principa „sekss tikai pēc kāzām”. Kā Tu uz to raugies? Kā to vērtē?
Man bija viena tāda kliente. Viņa var gūt orgasmu no anālā seksa, un lai gan viņai bijis daudz partneru, fizioloģiski viņa ir nevainīga. Daži tiešām uzskata, ka dibenā – tas neskaitās kā sekss (smaida).

Kāda ir Tava attieksme pret viendzimuma attiecībām?
Es pats neesmu gejs un pieredzes man nav, bet esmu maksimāli lojāls visām minoritātēm. Es labprāt gribētu būt par bērna tēvu kādam lesbiešu pārim.

Esi apsvēris domu par vīriešu erotisko fotosesiju veidošanu?
Nē. Sievietes ķermenis ir daudz estētiskāks un baudāmāks nekā vīriešu ķermenis.

Vai esi kādreiz bijis uz festivālu „Erots”?
Es neesmu bijis, jo man te savs “erots” katru dienu notiek (smejas). Esmu pilnīgi pazaudēts cilvēks pornoindustrijai. Vai jūs esat redzējuši, ka ginekologs masturbē skatoties uz vagīnas fotogrāfiju? Man ir tāpat.Sociālie tīkli:

Pirkt biļetes